روش های بالا بردن اعتماد به نفس

روش های بالا بردن اعتماد به نفس

هر رفتاری که ما در زندگی خود انجام میدهیم بستگی دارد به اینکه ما چه جهان بینی داریم و چه دیدی به خودمان داریم.و همین دید نسبت به خود باعث میشود که تصمیم های مختلفی را بگیریم و ریسک های مختلفی را به جان بخریم. اعتماد به نفس یکی از بهترین مهمترین فاکتور ها در شخصیت هر فرد است که نه تنها دید شخص به خودش را عوض میکند بلکه دید افراد دیگر را نیز به نسبت ان فرد عوض میکند.

درصد کمی از اعتماد به نفسی که دارد بستگی به بیولوژیکی و ساختار مغز دارد و بیشتر آن دستاورد است و می توانید آن را کسب کنید البته باید توجه داشته باشیم که اگر در این حس دچار اشتباه شویم و دچار اعتماد به نفس کاذب شویم باعث خواهد شد که نتیجه عکس داشته باشد و باعث دوری کردن افراد از ما شود. در ادامه با ما در  سایت علیرضا نیکنام  همراه باشید تا شما را بیشتر با این موضوع مهم و حیاتی آشنا کنیم . اگر شما هم از کم بود اعتماد به نفس رنج میبرید با ما در ادامه همراه باشید.

روش های بالا بردن اعتماد به نفس

راه های افزایش اعتماد به نفس

 • دقیقا مشخص کنید چه چیزهایی واقعا برایتان مهم است.
 • از تصمیم‌های بدون اراده اجتناب کنید.
 • دائما در حال جبران لطف دیگران نباشید
 • هیچ کس مستقل نیست و شما هم نیاز دارید تا بخشی از جهان اطرافتان باشید
 • مسیر جدیدی امتحان کنید.
 • احساس نکنید همه‌ی کارها را باید خودتان انجام دهید.
 • با همه خوش و بش کنید.
 • به شک و تردیدهای تان گوش دهید
 • از تقلا و کشمکش با امور ناخوشایند در زندگیتان دست بردارید
 • می‌توانید از نقاط قوت‌ خود برای غلبه بر هر نقطه ضعفی استفاده کنید
 • به غرایز تان اعتماد کنید
 • فردا از یک فرصت استفاده کنید.
 • اعتماد به نفس گاهی به معنای تأیید این است که شما اشتباه کرده‌اید.

اعتماد به نفس جزء ضروری یک زندگی سالم و رضایت بخش است. این به ما کمک می کند خودمان را باور کنیم، به توانایی های خود اعتماد کنیم و ریسک کنیم. متأسفانه، بسیاری از افراد با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می کنند که می تواند آنها را از رسیدن به پتانسیل کامل خود باز دارد. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، ناامید نشوید. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و زندگی خود را که شایسته آن هستید شروع کنید. در این مقاله، برخی از موثرترین راهکارها برای افزایش اعتماد به نفس را بررسی خواهیم کرد.

مراقبت از خود را تمرین کنید

مراقبت از خود پایه و اساس اعتماد به نفس است. وقتی از خود مراقبت می کنیم، هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی احساس بهتری داریم. این به نوبه خود می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس ما را بهبود بخشد. خودمراقبتی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از خواب کافی و ورزش گرفته تا خوردن یک رژیم غذایی سالم و درگیر شدن در فعالیت هایی که باعث شادی ما می شود. مراقبت از خود هر چه که برای شما به نظر می رسد، آن را به عنوان راهی برای افزایش اعتماد به نفس خود در اولویت قرار دهید.

اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید

تعیین اهداف و دستیابی به آنها راهی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس است. با این حال، تعیین اهداف قابل دستیابی و واقع بینانه بسیار مهم است. زمانی که خود را برای موفقیت آماده می کنیم، به توانایی های خود اطمینان بیشتری پیدا می کنیم. از کارهای کوچک شروع کنید و به اهداف مهم تری برسید. دستاوردهای خود را در طول مسیر جشن بگیرید و اگر به هر چیزی که قصد انجام آن را دارید نرسیدید، خیلی به خودتان سخت نگیرید.

شفقت به خود را تمرین کنید

شفقت به خود تمرین مهربانی و درک نسبت به خودمان است. این شامل رفتاری با خودمان است که با یک دوست خوب رفتار می کنیم. وقتی به خود شفقت می‌پردازیم، کمتر احتمال دارد که به خاطر اشتباهات و شکست‌ها خودمان را بکوبیم. در عوض، ما به احتمال زیاد از آنها درس می گیریم و با اعتماد به نفس بیشتری به جلو حرکت می کنیم.

روی نقاط قوت خود تمرکز کنید

همه ما نقاط قوت و ضعفی داریم. متأسفانه، بسیاری از ما بیشتر بر نقاط ضعف خود تمرکز می کنیم تا نقاط قوت. این می تواند برای اعتماد به نفس ما مضر باشد. به جای تمرکز بر نقاط ضعف خود، روی نقاط قوت خود تمرکز کنید. در چه کاری خوب هستید؟ مردم از چه چیزی از شما تعریف می کنند؟ با تمرکز بر نقاط قوت خود، نسبت به توانایی های خود اطمینان بیشتری خواهید داشت.

اطراف خود را با مثبت اندیشی احاطه کنید

افرادی که اطرافمان را احاطه کرده ایم می توانند تاثیر قابل توجهی بر اعتماد به نفس ما داشته باشند. اگر با افراد منفی یا منتقد وقت می گذرانید، احتمالاً شما را پایین می آورد. از سوی دیگر، اگر اطراف خود را با افراد مثبت و حمایتگر احاطه کنید، می تواند شما را بالا ببرد و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به دنبال دوستان و مربیانی باشید که به شما ایمان دارند و از اهداف شما حمایت می کنند.

با ترس های خود روبرو شوید

ترس می تواند ما را از رسیدن به پتانسیل کامل باز دارد. خواه ترس از شکست، طرد شدن یا چیز دیگری باشد، می تواند اعتماد به نفس ما را از بین ببرد. یکی از راه های غلبه بر ترس، مواجهه رودررو با آن است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.