چگونه مادر شوهر را حرص دهیم؟

چگونه مادر شوهر را حرص دهیم؟

حرف هایی وجود دارد که امکان دارد بین رابطه عروس و مادر شوهر کودرت و تیرگی ایجاد کند و این مشکلات و تعارض های حل نشده بین این دو نفر باعث به وجود چالشی در ذهن عروس می شود و می خواهد با هر رفتارش مادر شوهرش را حرص دهد. اما با این کار باعث تیره تر شدن رابطه ی خودش با مادر شوهرش و حتی شوهرش می شود ولی شما باید با حرف زدن کینه و کودرت های خودتان را با مادر شوهرتان حل کنید تا زندگی خوبی با همسرتان داشته باشید. در این مقاله به بررسی جملات و رفتار های خواهیم پرداخت می تواند رابطه ی شما با مادر شوهرتان را تیره تر کند.

نکته: برای داشتن رابطه ی خوب با همسر و مادر شوهرتان از گفتن این جملات به مادر شوهرتان خودداری کنید.
داشتن رابطه ی بد با مادر شوهرتان باعث می شود رابطه ی شما با همسرتان نیز تیره تر شود.

چگونه با مادر شوهرمان رفتار کنیم؟

برای این که رابطه ی خوبی با مادر شوهرتان داشته باشید، باید با او با ملایمت و مهربانی رفتار کنید گویی او را مانند مادر خودتان دوست دارید این باعث می شود مادر شوهرتان گارد دفاعی خود را که مقابل شما قرار داده بود برداشته و او نیز با مهربانی با شما رفتار کند به عنوان مثال نباید به مادر شوهرتان جملاتی که باعث آزار او شود بگویید.
برخی از رفتار هایی که باعث آزار و اذیت مادر شوهرتان می شود عبارتند از:

بیشتر بخوانید: چرا شوهرم زود ارضا می شود؟

 مادر شوهرتان را از دیدن نوه هایش محروم کنید

 مادر شوهرتان را از دیدن نوه هایش محروم کنید

برخی از عروس ها فکر می کنند که اگر مادر شوهرشان بچه ها و همسر او را دوست داشته باشد باعث به هم ریختن زندگی آن ها می شود اما باید زاویه دید خود را عوض کنند و دوست داشتن مادر شوهرش را این گونه می تواند تفسیر کند که همسر و بچه های من دوست داشتنی هستند و مادر شوهرم هم آن ها را دوست دارد

محروم کردن مادر شوهرتان از دیدن نوه هایش باعث به وجود آمدن کینه و کودرت هایی در زندگی خود شما می شود و همسرتان نیز نسبت به ایتفاق واکنش می کند او نیز:

  • شما را از دیدن مادر و پدرتان محروم می کند.
  • مادر و پدر شما را از دیدن نوه هایشان محروم می کند.
  • شما را در بسیاری از میهمانی های فامیلی خوتان تنها می گذارد

علاوه بر موارد بالا شما با محروم کردن مادر شوهرتان از دیدن نوه هایش باعث می شود بین رابطه ی شما و مادر شوهرتان کینه و دشمنی به وجود بیاید و جبران آن برای شما بسیار سخت و دشوار خواهد بود و در برخی از موارد جبران آن غیر ممکن خواهد بود

سهم ارث را طلب کنید

اگر می خواهید رابطه ی بدی با مادر شوهر و خانواده همسرتان داشته باشید از او سهم ارثتان را طلب کنید زیرا طلب کردن ارث به این معنا است که شما برای پول با این خانواده ازدواج کرده اید و می خواهید با سهم ارثتان نیاز های مالی خوتان را بر طرف کنید و باعث می شود مادر شوهرتان از شما آزرده خاطر شود. اما با این رفتارتان باعث می شود شخصیت شما و خانواده تان به صورت کلی تخریب شود و با این حرکت نشان می دهید شما در زمان مجردی کمبود هایی داشتید و خانواده ی شما توانایی رفع این نیاز ها و کمبود های شما را نداشته اند.

امکان دارد شما با این حرف با عکس العمل جدی از طرف خانواده شوهرتان رو به رو شوید به طوری که علاوه بر این که به شما هیچ ارثی ندهند، پشر خودشات را نیز از ارث محروم کنند و رابطه ی شما با کل خانواده همسرتان خراب شود و نتوانید آن را جبران کنید.

خانواده خودتان را ترجیح دهید

یکی دیگر از رفتار هایی که باعث آزرده خاطر شدن مادر شوهرتان می شود این است که جوری رفتاری کنید که بودن در کنار خانواده ی خودتان را ترجیح می دهید و همیشه با خانواده ی خودتان سفر های خانوادگی ترتیب داده و بیش تر وقت خودتان را با خانواده خودتان بگذرانید اما این نوع رفتار نیز پیامد ها بسیار بدی برای شخصیت شما و خانوادتان خواهد داشت و شما بین خانواده ی همسرتان به عنوان یک فرد افراطی و مغرور شناخته خواهید شد.

دومین پیامد این رفتار به رابطه زناشویی خودتان بر می گردد، شاید همسرتان در ابتدای شما را همراهی کند اما بعد از مدتی شوهرتان به سراغ خانواده ی خودش می رود و شما به دلیل رفتار ناپسندتان رها می کند و پیامد دیگری که بعد از این رفتار به سراغ شما می آید این است که مادر شوهرتان با عیب جویی و عنوان کردن عیب های شما در بین خانواده شما و خودتان به فکر انتقام خواهد افتاد.

چگونه با مادر شوهرمان حرف بزنیم؟

چگونه با مادر شوهرمان حرف بزنیم؟

یکی از راه هایی که می توانید با آن رابطه ی خودتان را با مادر شوهرتان درست کنید نحوه ی حرف زدنتان با مادر شوهرتان است اگر با مهربانی و ملایمات با او حرف بزنید او نیز در مقابل به شما محبت کرده و رابطه خوبی را باهم داشته باشید اما گفتن برخی از حرف ها به مادرشوهرتان باعث به وجود آمدن کینه و دشمنی بین شما و مادر شوهرتان خواهد شدو از جملاتی که نباید به مادر شوهرتان بزنید عبارتند از:

بیشتر بخوانید: نحوه برخورد با شوهر پارانوئید

اگر به کمک نیاز داشتید روی من حساب نکنید

اگر به مادر شوهرتان را این جمله را بگویید او از شما به صورت کلی نا امید شده و باعث به وجود آمدن بیزاری بین شما و مادر شوهرتان می شود اما زمانی که مادر شوهرتان از شما کمک خواست می توانید تا حد امکان به او کمک کنید و با زبان بازی های زنانه اعتماد او را جلب کنید.

گفتن این جمله به مادر شوهرتان پیامد های زیادی خواهد داشت مانند:

  • در مواقع مختلف که شما به کمک نیاز دارید، مادر شوهرتان به شما کمک نخواهد کرد
  • همسرتان نیز به خانواده ی شما کمک نخواهد کرد
  • باعث می شود شما به عنوان فردی به درد نخور بین خانواده ی همسرتان شناخته شوید.

به شما مربوط نیست

اگر مادر شوهرتان شما را نصیحت کرد یا برای زندگی و رفتارتان توصیه هایی کرد فوری از کوره در نروید و این کارش را به فال نیک بگیرید و از او تشکر کنید و به کار خودتان ادامه دهید اما اگر هم به تحمیل نظرش ادامه داد از او تشکر کرده و با کمک همسرتان  به مادر شوهرتان توضیح دهید که برخی از موضوعات قابل بحث نیستند و فقط بیان نظرات شما، آزار دهنده است.

شما مقصر رفتار های بد همسرم هستید

شما مقصر رفتار های بد همسرم هستید

اگر شما هم مثل بسیاری از خانم ها مادر شوهرتان را مقصر عیب های همسرتان می دانید کاملا در اشتباه هستید زیرا انسان ها با یکدیگر متفاوت هستند. برخی ها به مادر شوهرشان می گویند اگر همسرم کار بدی را انجام می دهد به این خاطر است که تربیت شما درست نبوده است و این حرف باعث می شود مادر شوهرتان وارد مسائل خصوصی زندگیتان شود پس بهتر است این مشکلات را با همسر خودتان بر طرف کنید

کلام آخر

سعی کنید مادر شوهرتان را مثل مادر خودتان دوست داشته باشید زیرا مادر شوهرتان فردی را به دنیا آورده است که شما او را دوست دارید و یک عمر با او زندگی خواهید کرد همچنین داشتن رابطه ی بد با مادر شوهرتان باعث می شود رابطه ی شما با همسرتان نیز تیره تر شود. شما هم می توانید تجربیات خودتان را در مورد رفتار با مادر شوهرتان در  برای ما در سایت علیرضا نیکنام کامنت کنید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

5/5 - (10 امتیاز)

2 یک نظر

  1. حامد رستمی پاسخ

    سلام خسته نباشید ممنون بابت این مقاله کامل و مفید من ی مشکلی دارم و اونم اینکه وقتی ی مشتری خانم میاد مغازم استرس میگیرم و حل میشم تا حدی که ی موقع دستام هم میلرزه و البته جدیدا آقایان هم میاد هرزگاهی حل میشم و بابت این قضیه واقعادخجالت میکشم که چرا در سن ۴۰ سالگی هنوز این مشکلو دارم البته اینم باید بگم همیشه اینطوری نیست میشه گفت چند سال در میان ی مدت اینجوری میشم ممنون میشم راهکاری به من بگید سپاسگذارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *