برچسب نیکوتین چیست؟

متاسفانه این روز ها استعمال دخانیات در بین افراد جامعه به شدت افزایش یافته است، به همین دلیل است که ترک نیکوتین یا ترک سیگار یکی از اصلی ترین کارهایی است که بسیاری از افراد به طور روزانه تصمیم به انجام آن می گیرند. اما مصرف نیکوتین مانند سایر مواد اعتیاد آور باعث وابستگی های مختلفی می شود و ترک آن باید طبق برنامه خاصی انجام شود.

شما به وضوح افرادی را دیده اید که سعی کرده اند نیکوتین را ترک کنند، اما پس از بروز علائم ترک برای مدت کوتاهی نتوانسته اند با آن کنار بیایند و دوباره سیگار را شروع کنند. روش های مختلفی برای ترک سیگار وجود دارد که یکی از ساده ترین آن ها استفاده از برچسب نیکوتین است.

ترک سیگار یکی از رایج ترین چیز هایی است که بسیاری از مردم به طور روزانه به آن فکر می کنند. اما ترک سیگار، مانند ترک سایر مواد اعتیادآور، روند درمانی خاص خود را دارد. بسیاری از افرادی که مصمم به ترک سیگار هستند در ابتدا به دلیل عدم آگاهی و برنامه ریزی، ترک ناگهانی و عدم مصرف نیکوتین با عوارض جدی مانند سردرد، بی قراری، اضطراب، اختلال خواب درگیر می شوند و حتی با مشکلات گوارشی نیز مواجه می شوند. که این مسئله آن ها را از ادامه روند ترک سیگار باز می دارد.

حال اگر اراده ای برای ترک سیگار دارید، با ما همراه باشید تا برچسب نیکوتین را به شما معرفی کنیم، یکی از ساده ترین روش ها برای ترک دائمی سیگار.

برچسب نیکوتین (nicotinell) چیست؟

برچسب نیکوتین (nicotinell) چیست؟

برچسب نیکوتین یکی از محرک های ترک سیگار است. استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد و می توان از آن به عنوان راهی برای ترک سیگار استفاده کرد. برچسب نیکوتین راه بسیار ساده ای برای ترک سیگار است و استفاده از آن به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ مشکلی سیگار را ترک کنید.

این روش ترک سیگار به کمک یک برچسب ساده از گیاهان دارویی انجام می شود و تنها لازم است فردی که می خواهد سیگار را ترک کند این برچسب را روی دست خود بگذارد. استفاده از این برچسب از تجربه علائم شدید ترک در فرد جلوگیری می کند و نیکوتین را به آرامی از بین می برد.

برچسب ترک سیگار همان طور که از نامش پیداست یک برچسب ساده است که از نیکتون و سایر گیاهان دارویی تشکیل شده است. این برچسب به مچ دست داوطلب می چسبد و اجازه می‌ دهد مقدار کمی نیکوتین از طریق پوست جذب شده و وارد جریان خون شود. این فرآیند تضمین می‌ کند که فرد سیگاری شوک شدید ترک نیکوتین را نداشته باشد و می ‌تواند به آرامی اعتیاد خود را به نیکوتین بدون دردسر ترک کند.

 

برچسب نیکوتین یا ترک سیگار چگونه باعث ترک سیگار می شود؟

روانشناسی ترک اعتیاد معتقد است که برچسب نیکوتین حاوی نیکوتین مانند شریکی است که از اعتیاد و وابستگی یک فرد سیگاری حمایت می کند.

مواد تشکیل دهنده برچسب نیکوتین چیست؟

مواد تشکیل دهنده برچسب نیکوتین چیست؟

حال ممکن است این سوال پیش بیاید که این برچسب ترک سیگار از چه موادی ساخته شده است؟

مواد اصلی متراکم شده در این برچسب گیاهانی مانند لوبلیا، گیاه بلغمی که خاصیت آرام بخشی دارد، مانند گیاه تنباکو هندی، که باعث تنظیم ضربان قلب می شود و مسکن هایی مانند اینفلاتا، نوکس وومیکا، استافیزاگریا، فسفریکا، کلکریا تشکیل می شود.

آیا برای خرید برچسب نیکوتین نیاز به نسخه است؟

استفاده از برچسب ترک سیگار نیکوتین برای افراد معتاد به دخانیات محدودیتی ندارد و نیازی به مراجعه به پزشک نیست و می توانید با مراجعه به داروخانه برچسب ترک سیگار نیکوتین را تهیه کنید.

نحوه استفاده از برچسب برای ترک سیگار

نحوه استفاده از برچسب برای ترک سیگار

روش استفاده روزانه از برچسب ترک سیگار بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب را روی پوست خود بچسبانید و سپس فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که هر برچسب فقط برای 24 ساعت قابل استفاده است و پس از آن باید تعویض شود.

استفاده از برچسب نیکوتین باعث ناراحتی و درد روی پوست نمی شود، اما اگر وجود برچسب روی پوست شما را آزار می دهد، می توانید آن را در ساعات خواب شبانه بردارید.

آیا استفاده از برچسب های نیکوتین روند ترک سیگار را تسریع می کند؟

بسیاری از افرادی که برچسب نیکوتین را ساده ترین راه برای ترک سیگار می دانند، این سوال را می پرسند که آیا استفاده از این روش روند ترک اعتیاد را تسریع می کند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال بهتر است یک بار برای همیشه به یاد داشته باشید که روند ترک سیگار مانند ترک الکل و سایر مواد مخدر به روحیه و اراده هر یک بستگی دارد. علاوه بر این، استفاده از این برچسب های ترک اعتیاد به استفاده مکرر و مداوم حتی پس از اتمام مراحل ترک اعتیاد بستگی دارد.

استفاده از برچسب نیکوتین برای ترک سیگار چقدر طول می کشد؟

استفاده از برچسب نیکوتین برای ترک سیگار چقدر طول می کشد؟

میانگین مدت زمان ترک نیکوتین باید بین 30 تا 50 روز یا حتی بیشتر باشد. از آن جایی که هر بسته برچسب نیکوتین دارای 14 ورقه برچسبناک یک بار مصرف است، متقاضی باید در پایان زمان مصرف و حتی پس از مدتی که نیازی به ترک سیگار نداشته باشد، بیش از 5 بسته از این برچسب را برای ترک استفاده کند.

آیا استفاده از برچسب نیکوتین یا ترک سیگار عوارض جانبی دارد؟

آیا استفاده از برچسب نیکوتین یا ترک سیگار عوارض جانبی دارد؟

به طور کلی استفاده از برچسب های ترک سیگار نیکوتین که در داروخانه ها قابل تهیه است، برای افراد هیچ عارضه ای ندارد، زیرا این برچسب ها از مواد شیمیایی سرطان زا ساخته نشده اند و تمام موادی که برای ساخت این محصول استفاده می شود، از مواد کاملا طبیعی و گیاهی هستند؛ با این حال، در برخی موارد، در نتیجه استفاده روزانه از برچسب نیکوتین، تورم، خارش و قرمزی سطح پوست را تجربه کرده اند.

به این مقاله امتیاز دهید

3 یک نظر

  1. ابراهیم گودرزی پاسخ

    منم دوماهه با یه نفر آشنا شدم اون مشهد و منم شهردیگه میشه هیچی نمیگه اگه بهش پیام بدم جوابمو میده چجوری میشه بهم وابسته بشه میشه راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *