اصول مذاکره فروش

اصول مذاکره فروش

مذاکرات فروش یک فرآیند مذاکره است که در آن شخصی تلاش می کند چیزی را بفروشد یا شخص دیگری را متقاعد کند که باید کاری را انجام دهد تا فروش خاصی را به دست آورد. از مذاکرات فروش می توان برای فروش هر چیزی مانند ایده، محصول یا خدمات استفاده کرد.

مذاکره فروش از نظر علمی یک فرآیند خسته کننده است. بخش های زیادی دارد که آن را پیچیده می کند، اما مغز ما می تواند به سرعت حرکات هوشمندانه را از احساسات و پاسخ ها تشخیص دهد. از آنجایی که فروش به طور طبیعی رقابتی است، اصول الزامات فیزیکی یا نفوذ به عنوان اصول اساسی مذاکره ایجاد شد. سه جنبه مختلف از مذاکره فروش موثر وجود دارد: چگونه شروع می کنید، چگونه به پایان می رسانید و چه رویکردی به نتیجه می رسد. امروز در علیرضا نیکنام قصد داریم که به اصول مذاکره بپرردازیم. با ما همراه باشید.

اصول مذاکره فروش

برخی از این اصول را می توان در بسیاری از موقعیت های زندگی به کار برد.در یک مذاکره فروش، هدف این نیست که کل فروش را به یک فرآیند آسان تبدیل کنیم. در عوض دستیابی به یک معامله سودمند متقابل است که در آن هر دو طرف از نتیجه نهایی راضی خواهند بود.برای مذاکره موفقیت آمیز، فرد باید مهم ترین اطلاعات خود را در دست داشته باشد و از آنچه در فرآیند مذاکره روی می دهد آگاهی کامل داشته باشد. این کار با استفاده از اصولی مانند “خروج مغز” انجام می شود و بدانید که چگونه رقبای شما به شدت سعی می کنند که بر شما تأثیر بگذارند. رویکردها، استراتژی ها، مهارت های مذاکره و غیره

اصول موثر مذاکره فروش:

– برای موقعیت حریف ارزش قائل شوید و درک کنید، صادق باشید، آرام باشید

– اهداف خود را دنبال کنید تا فرصت‌های “مشوق‌های نامناسب” را از دست ندهید

– مستقیم و در عین حال محتاط باشید

– اولویت دادن به منافع مشتری بر منافع شما هیچ مرزی نمی شناسد – تا زمانی که از این خط عبور نکنید

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.