علت بی میلی مردان به رابطه زناشویی

گفتنی است اغلب مردان با کم شدن میل جنسی رو به رو می گردند؛ با این حال اما تعداد اندکی از آنان این مشکل را به زبان می‌آورند. همانگونه که می دانید؛ میل و قدرت جنسی قسمت مهمی از مردانگی محسوب می گردد و باور غلط اکثریت هم بر این است مرد ها هیج موقع بی ‌میل نمی شوند ولی اکثر مردان بنا به علت های مختلف، دارای میل جنسی کمی هستند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا مهم ترین علل بی میلی مردان نسبت به رابطه زناشویی را بررسی نماییم.

تعیین نمودن مشکل کم شدن میل جنسی مردان

لازم به ذکر است شهوت و میل جنسی عموما به صورت یکباره کم نمی شود و این موضوع، فرایندی است تدریجی. درست است که نمی ‌توان زمان دقیقی را به منظور کم شدن میل جنسی تعیین نمود؛ با این حال اما مردانی که دچار این مشکل هستند؛ بی ‌میلی جنسی را در چند ماه از سال تجربه می نمایند.

در حقیقت تناوب فعالیت جنسی بهترین شاخص با هدف تعیین نمودن میل جنسی نبوده؛ چرا که این امکان وجود دارد تا مردی با وجود دارا بودن میل برای برقراری رابطه، برای مدت‌ زمان طولانی نتواند با جنس مخالف نزدیکی داشته باشد؛ ولی چنانچه مرد متاهل کمتر از معمول، یعنی کمتر از یک  بار در طول هفته، دارای رابطه جنسی باشد؛ توصیه می گردد تا به بررسی وضعیت زندگی جنسی خود پرداخته و این سوال را از خود بپرسد که آیا از وضعیت فعلی راضی می باشد یا نه.

تعیین-نمودن-مشکل-کم-شدن-میل-جنسی-مردان

گفتنی است توصیه متخصصان به مردان دچار این مشکل این است که به محض احساس نارضایتی و کم شدن شهوت، اقدام بر این کنند تا این احساس ناخوشایند را در نطفه خفه نموده و این اجازه را ندهند که این مورد بر گرمی روابط ‌شان تاثیر بگذارد. توصیه می گردد تا به منظور تشخیص بی ‌میلی جنسی، وجود یا عدم وجود علائم هشدار دهنده بروز این مشکل را برسی نمایید. برخی از مهم ترین این نشانه ها عبارتند از :

نوازش تنها در اتاق خواب رخ می ‌دهد – در طول یک ماه حداکثر یک یا دو بار نزدیکی دارید – فرایند نزدیکی سبب ایجاد احساس ارتباط یا یکی بودن در شما نمی‌ کند – هیچ موقع دارای افکار یا تصورات شهوانی در ارتباط با همسر خود نمی باشید – همیشه یکی از طرفین شروع کننده رابطه بوده و دیگری تمایل چندانی به نردیکی ندارد – نردیکی  را به صورت بی احساس و از سر وظیفه همچون یک آدم آهنی انجام می‌ دهید.

مطلب مرتبط:

تعداد رابطه زناشویی در هفته از نظر اسلام

علل کاهش میل جنسی مردان

این امکان وجود دارد تا کم شدن میل جنسی دارای منشأ جسمی یا روحی یا هردو باشد. همچنین کم شدن تستوسترون، مصرف نمودن داروهای تجویزی، افراط یا تفریط در امر ورزش و مصرف الکل یا مواد مخدر از مشکلات جسمی سبب ساز بی ‌میلی جنسی هستند. در عین حال هم افسردگی، استرس و مشکلات زناشویی جزو دلایل روحی کم کننده میل جنسی محسوب می شوند. دیگر عوامل دخیل در این مشکل عبارتند از :

کیفیت روابط زناشویی 

گفتنی است تنها بانوان نیستند که با رفتارهای خود نمایانه و یا هم بواسطه بی‌ توجهی و بی ‌میلی به مقاربت، رضایت خود را از رابطه نمایش می دهند. در حقیقت مشکلات مرتبط با مقاربت بعضا بازتابی از سایر مشکلات مرتبط با زندگی زناشویی بوده که ضروری است تا به منظور رفع آنان اقدام نمود.

اختلال نعوظ در مردان

لازم به ذکر است ناتوانی جنسی با کم شدن میل جنسی دارای تفاوت است؛ با این حال اما چنانچه یکی از این موارد رخ دهد؛ به تدریج سبب ساز مورد دوم هم خواهد شد. خبر مسرت بخش اینکه می توان برحسب دلیل اختلال، آنرا بواسطه دارو درمان نمود. گفتنی است دارو های منبسط کننده عروق همچون ویاگرا، سیالیس و لویترا قادرند تا جریان خون را در آلت افزایش بدهند. این موضوع را هم به یاد داشته باشید که رفت و برگشت نعوظ موقع عشق‌ بازی، امری است عادی.

علل-کاهش-میل-جنسی-مردان

بیماری

اغلب بیماری ‌ها و عارضه ‌های مزمن قادرند تا مسبب کاهش میل جنسی در آقایان شوند. در حقیقت بیماری ‌های مهم همجون سرطان، هر نوع تصورات شهوانی را سرکوب می نمایند. در عین حال بیماری ‌های عروقی، فشار خون بالا و دیابت سبب کاهش جریان خون در نقاط مختلف بدن می گردند و بدین وسیله تاثیر بدی بر روی میل جنسی می گذارند. گفتنی است عوارضی همچون اختلالات تیروئید و تومور غده هیپوفیز نیز می توانند دلیل بر کاهش میل جنسی باشند چراکه غده هیپوفیز در واقع غده ‌ای بوده که ساخت اغلب هورمون ‌ها همچون هورمون ‌های جنسی را کنترل می نمایند.

داشتن اضطراب از عملکرد

در اصل مردان از این لحاظ با دو مشکل رو به رو می گردند : دارا بودن اضطراب از رضایت ‌بخش بودن عملکرد و نیز زود انزالی. لازم به ذکر است تقریباً از هر سه آقا، یک نفر دارای مشکل زود انزالی بوده ودر عین حال نیز از هر پنج آقا، یک نفر نگران از رضایت ‌بخش بودن عملکرد خود می باشد.

گفتنی است پرونده اضطراب در همین ‌جا بسته نشده و اغلب شوهران عاشق و وظیفه ‌شناس امروزی بر این باور می باشند که چنانچه نتوانند همسر خود را به ارگاسم برسانند؛ قادر نشده اند وظیفه خود را به طرز صحیحی انجام بدهند و در واقع این اضطراب و استرس ها در طول زمان سبب کاهش میل جنسی می شوند.

مطلب مرتبط:

زندگی زناشویی تخت خواب و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

درمان-کم-شدن-میل-جنسی-آقایان

درمان کم شدن میل جنسی آقایان

از مهم ترین روش های درمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

داشتن سبک زندگی سالم مشتمل بر بهبود دادن رژیم غذایی، انجام منظم ورزش، داشتن خواب کافی، کم کردن مصرف مشروبات الکلی و نیز کاهش دادن استرس

مشاوره در صورتی که کم شدن میل جنسی دارای منبع روحی باشد.

جایگزین نمود تستوسترون

تغغیر دادن دارو های مصرفی مشتمل بر داروهای کم کننده میل جنسی که ضروری است تا تحت نظارت فرد متخصص تعویض شوند.

مطلب مرتبط:

رابطه زناشویی مناسب چگونه است؟

کلام آخر

ما در مطالب بالا به همراه علیرضا نیکنام به بررسی تمامی موضوعات بی میلی مردان به روابط زناشویی و نزدیکی با همشر خود و راه ها در مان این مشکل پرداختیم.

به این مقاله امتیاز دهید

1 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *