قرار اول رو چیکار کنیم؟

قرار اول رو چیکار کنیم؟

قرار اول همیشه پر از استرس و هیجان است و همه تو قرار اول این استرس رو تجربه کردن، اگه یکم مدیریت بلد باشی میتونی به بهترین شکل قرار اول رو پیش ببری یا حداقل گند نزنی، پس تا آخر با علیرضا نیکنام همراه باش تا بعدا نگی کاش این حرفو میزدم کاش این کار رو نمی کردم و از این جور حرف ها.

چهار تا مورد بهت میگم که اگه این چهار مورد رو رعایت کنی مطمئن باش که قرار اولت عالی پیش میره و مشکلی پیش نمیاد.

قرار اول کجا بریم

یک جای مناسب رو انتخاب کن یا یک جایی برین که قبلا خودت رفتی تا کاملا احساس راحتی کنی و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشی.

یک جایی برید که بتونید راحت صحبت کنید سعی کنید  جاهایی مثل رستوران نرید چون مجبورید تند تند غذا بخورید و نمی تونید زیاد صحبت کنید یا مثلا فرض کن قرار خوب پیش نرفت مجبورید نیم ساعت بشینید همو نگاه کنید، بهتره رستوران رو تو قرار اول خط بزنید.

قرار اول رو چیکار کنیم؟

بهترین گزینه از نظر من پاساژ ها هستند می تونید برید هم پاساژ رو بگردید هم صحبت کنید معمولا پاساژ ها کافی شاپ هم دارند که می تونید از اونا هم استفاده کنید.

اگه درونگرا و خجالتی هستید سعی کنید جاهای خلوت نرید چون باید بتونید مکالمه رو کنترل کنید جایی رو هم انتخاب نکنید که برای رسیدن به اونجا نیم ساعت تو راه باشید، چون اگه اینطوری باشه باید اون مسیر رو هم صحبت کنید.

همچنین بخوانید: چیکار کنم عشقم برگرده؟

خوب گوش بده

خوب گوش دادن به ین معنی نیست که طرف حرف بزنه و تو هم بشینی نگاش کنی خوب گوش دادن چند تا ملاک داره که تو ادامه بهت میگم.

اولین ملاک اینکه از کلماتی استفاده کنی که به طرف بفهمونی داری بهش گوش میدی مثل آهان، خب، دقیقا، که اینطور و…. این کلمات رو که استفاده میکنی طرف متوجه میشه که بهش اهمیت میدی و داری بهش گوش میدی.

قرار اول رو چیکار کنیم؟

دومین ملاک هم اینه که به موقع بتونی سوال های درستی بپرسی. مثلا داره درباره داییش باهات صحبت میکنه سوال هایی بپرس که مرتبط با همین موضوع  یعنی داییش باشه اگه یهو برگردی یک سوال بپرسی که مثلا تو دانشگاه هم میری؟به طرف این حس القا میشه که تو اصلا بهش گوش نمیدی و ماجرایی که داره برات تعریف میکنه اصلا اهمیت نداره.

لحن کوچه بازاری نداشته باش

لحن مناسبی تو صحبت کردن داشته باشید و کوچه بازاری حرف نزنید، کسی که با شما اومده بیرون رلتون هستش مَمَد ( دوست صمیمیتون ) پس به حرف زدنتون توجه کنید و بدونید چی دارید می گید. نه با تن صدای بلند حرف بزنید که صداتون آزاردهنده باشه و نه اونقدر آروم صحبت کنید که نفهمه چی میگید. سعی کنید تو تعادل نگه دارید.

خوب لباس بپوش

از خوب لباس پوشیدن منظورم این نیست که حتما لباس های گرون قیمت و تازه ای بپوشی، یک جوری لباس بپوش که  زور زده به نظر نرسی، مثلا خیلی زور زدی تا شبیه ی نفر بشی یا خوش تیپ دیده شی، در کنار این جوری هم لباس نپوش که انگار اصلا برات اهمیت نداره. سعی کن خیلی تر و تمیز و مرتب باشی.

بهترین ورژن خودت باش

 

اگه نظر منو بخوای از یک شلوار مشکی، کتونی سفید در کنارش یک تیشرت مشکی یا سفید یا زرشکی استفاده کن

قرار اول رو چیکار کنیم؟

همچنین بخوانید: چطوری باید به دخترا تو اینستاگرام پیام داد؟

پیام بعد قرار

خب حالا میرسیم به بعد قرار به فرض این که قرار رو رفتی همه چی هم خیلی شیک و مجلسی پیش رفته

یک پیام بهش بده با این مضمون که همه چی خیلی خوب بود و خوش گذشت و سعی کن راجب یک موضوع که وقتی با هم بودید، حرف زدید و خیلی جالب بود صحبت کن و اون ریتم رو نگه دار

این مورد هم یادت باشه که بعد از قرار اول اصلا در مورد قرار دوم صحبت نکن، تلاش کن تو اینجور مواردعجله نکنی و  آهسته و پیوسته پیش بری

پادکست درباره سه اشتباه قرار اول

سخن آخر

تو قرار اول هر کسی میتونه استرس داشته باشه پس چیزی نیس که فقط تو تجربه کنی، این مواردی که گفتم رو رعایت کن تا بتونی قرار اولت رو به بهترین شکل بگذرونی. قرار اول تو چطور بود؟تجربیاتت رو با ما در میون بزار.

4.7/5 - (4 امتیاز)

6 یک نظر

 1. سیدمحمد انصاری پاسخ

  با درود به شما و سایت خوبتون
  من اسمم آرش هستش من 14 سال سن دارم و آدم خیال پردازی هستم
  مثلا خیال پردازی میکنم در بزرگی یه ماشین لوکس دارم و من از این خیال پردازی زیاد میکنم من نصیحت های زیادی شنیدم چون خیال پردازم در همه جا حواسپرتم و نصیحت زیاد شنیدم و مثلا نصیحت میشنوم تصمیم میکنم که مثل یک مرد زندگی کنم و تصمیمم رو برای زندگی بگیرم تا درست زندگی کنم اما بعد از مدتی دوباره مثل قبل میشم و لی خودم میخوام درست زندگی کنم ……..
  فکر میکنید بخاطر خیال پردازی مثلا من فکر میکنم بزرگ شدم یه دکتر میشم و یک ملیونر
  مشکل از چی من یادم از همون بچگی خیال پردازی میکردم … بخاطر خیال پردازی ؟؟؟؟؟؟؟

  1. Javad پاسخ

   سلام بنظر من نمیشه اسمشو گزاشت مشکل طبیعیه تو سن شما به مرور زمان درست میشه😉

 2. ابوالفضل مجد پاسخ

  نگاه متفاوت و جذابی بود. کاربردی و تأثیرگذار. کلا «عمل کردن» خاصیت زیادی دارد و معمولا راه‌گشاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *