خیانت چیست؟

از رایج ترین رفتار غیر اخلاقی در این روز ها می توان به خیانت اشاره کرد. خیانت یک امری است که ممکن در برخی به صورت عادت باشد و در برخی نا خواسته صورت گیرد. برای مثال اگر زن و مردی با یکدگیر ازدواج کرده باشند اگر توجه و اهمیت کافی از سوی طرف مقابل در یافت نکنند، ممکن است از روی نیاز به سمت خیانت کشیده شوند. چرا که اگر توجه از سوی شخص دیگری را دریافت کنند به سمت آن فرد کشیده خواهند و این امر موجب خیانت می شود. با علیرضا نیکنام همراه باشید تا شما را با موضوع بسیار پیچیده خیانت آشنا کنیم.

خیانت چیست؟

بیشتر کسانی که خیانت ی کنند پس از مدتی منوجه می شوند که این کارشان اشتباهی بیش نبوده و به دنبال راه ها جبران هستند که این بی فایده است. چرا که خیانت قابل ببخش نیست و بسیار آزار دهنده است. خیانت می تواند به این شکل باشد که بهترین دوست شما به شما خیانت کرده است، می تواند خیانت همسر باشد، می تواند خیانت همکار و …. باشد.

طبق تحقیقات انجام شده یکی از درد آور ترین خیانت ها خیانت همسر است . اگر طرف مقابلتان احساس کند شما به او خیانت می کنید و یا متوجه خیانت شما شود شرایط و احساسات سختی را بایستی تحمل کند که در برخی موارد به ؟آسیب های جسمی و روانی ختم می شوند.

خیانت همسر به این دلیل دردناک و عذاب آور است که شما این انتظار را به هیچ عنوان از وی ندارند و این باعث شکسته شدن فرد می شود . کسانی که خیانت را تجربه می کنند حس های خشم، سرزنش ، کاهش اعتماد به نفس، اعتماد از دست رفته و… تمام وجود فرد را فرا می گیرد. پس از مدتی این افراد گوشه نشین می شوند و اعتماد خود را نسبت به همه از دست می دهد، از ادمای های دور برشان دوری می کنند و دورنگرا می شوند.

خیانت چیست

طبق تحقیقات انجا شده توسط روانشناسان بین 30 تا 60 درصد از کسانی که خیانت عاشقانه را تجربه می کنند، علائم اختلال استرس پس از سانحه ، افسردگی و اضطراب ، از دست دادن اعتماد به نفس، بی اعتمتد شدن به همه ، کاهش و افزایش وزن بی سابقه ، ریزش مو در جریان استرس و خشم و…تجربه می کنند . این اختلالات در برخی می توان بهبود یابد ولی در برخی افراد می تواند به خودکشی ، بستری شدن در بیسمارستان روانی منجرب شود.

حتما قبل از خیانت به عوابق این موضوع بپردازید سپس اقدام به خیانت کنید. چرا که ممکن است این امر برای شما یک هوس زود گذر باشد ولی برای طرف مقابلتان که به شما اعتماد کرده است گران تمام می شود و وی را دچار اسیب های جسمی و روانی می کند.

مطلب مرتبط: خیانت در بیماران دو قطبی

آیا پس از اینکه متوجه خیانت شدیم ، رابطه را تمام کنیم؟

یکی از رایج ترین سوالات کاربران این است که پس از اینکه متوجه خیانت فرد مقابل شدیم چیکار کنیم؟ آیا بایستی رابطه خود را تمام کنیم یا شانسی دوباره به رابطه خود بدهیم؟ برای دریافت پاسخ این سوالات، به سوالات زیر که توسط جناب آقای دکتر علیرضا نیکنام مطرح شدند اند برای خودتان پاسخ دهید. با پاسخ به این سوالات به راحتی متوجه خواهید شد که چه تصمیمی به رابطه خود بگیرید:

 •  آیا هر دوی شما تغییر کرده اید یا از هم جدا شده اید؟·
 • آیا طرف مقابل شما مسئولیت کار های  خود را بر عهده می گیرد؟
 • آیا طرف مقابل  شما بابت خیانت خود عذرخواهی می کند؟
 • آیا فرد مورد نظر شما پشیمان است و مایل به جبران است؟
 • آیا فرد مورد نظر شما مایل به رفتن به درمان برای کمک به بهبود وضعیت خویش است؟
 • آیا هر دوی شما متعهد به ادامه رابطه هستید؟
 • آیا رابطه شما قابل ترمیم است؟
 • آیا می توانید فرد مقابلتان را ببخشید و گذشته را فراموش کنید؟
 • آیا فرد مقابل شما رفتار غیر عادی در رابطه زناشویی خود نشان می دهد؟

پس از اینکه به سوالات بالا با حوصله و اندیشه فراوان پاسخ دادید هر گونه صمیمی که در ذهن شما شکل می گیرد درست ترین تصمیم است  و با خیال راحا می توانید آن را عملی کنید.

آیا پس از اینکه متوجه خیانت شدیم ، رابطه را تمام کنیم؟

مطلب مرتبط: از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟

چرا خیانت صورت می گیرد؟

شاید با خود بگویید من چیکار کردم که طرف مقابل به من خیانت کرده است، مشکل از کجا بود؟ لیست زیر مواردی است که فرد مقابل شما را از شما سرد و دل زده و در نهایت باعث می شود فرد مقابل به شما خیانت کند.

 • شریک زندگی فرد دائماً نیازها و خواسته های خود را بالاتر از خواسته های وی قرار می دهد و او  را تحقیر کند.·         خیانت عاطفی را از طرف شریک زندگی خود تجربه کند.
 • شریک زندگی وی در مقابل دیگران از او دفاع نمی کند.
 • شریک زندگی وی  در مورد مسائل مختلف صادق نیست و دروغ می گوید.
 • استفاده از ناامنی ها و آسیب پذیری های ویی برای همسر خود.
 • فاصله گرفتن از طرف مقابل از نظر عاطفی
 • تحت فشار دائمی برای تغییر بودن در رفتار، پوشش،حرف زدن و… افراد دوست دارند همان طور که هستند دوست داشته شوند.
 • شکایت کردن از رابطه خود پیش دیگران .
 • بازگو کردن مسائل شخصی خود با دیگران
 • شریک زندگی وی سرگرمی ها، کار یا سایر علایق را بالاتر از رابطه قرار می دهد.
 • بی احترامی کردن به همسر خود در حضور دیگران

آیا پس از اینکه متوجه خیانت شدیم ، رابطه را تمام کنیم؟

مطلب مرتبط: چرا شوهرم خیانت می کند؟

بیشتر کسانی که این موارد زرا در زندگی خود تجربه کرده اند به صورت ناخودآگاه و ناخواسته از شریک جنسی و عاطفی خود فاصله می گیرند و در خطر خیانت قرار می گیرند. برای اینکه از زندگی خود مراقبت کنید و راه های خیانت را برای معشوقه خود ببندید موارد ذکر شده را رعایت کنید . تا از زندگی و عشق خود مراقبت کنید.

نکته: خیانت یک کار غیر انسانی است. به این فرک کنید که حتی حیوانات نیز به جفت خود احترام می گذارند. اگر بنا به دلایلی احساس می کنید معضوقه و یا همسر خود را دوست ندارید ابتدا به یک روانشناس به صورت خانوادگی مراجعه کنید . اگر در پایان نتیجه نگرفتید جدای را انتخاب کنید و سپس می توانید با یک شخص دیگر به راحتی و بدون ترس و شکل وارد رابطه شوید.

مطالب مرتبط

عشق پس از خیانت چگونه است؟

از کجا بفهمم که زنم به من خیانت می کند و دوست پسر دارد؟

کلام آخر

در این مطلب از علیرضا نیکنام به موضوع خیانت پرداختیم. امیدواریم این مطلب نیز همانند سایر مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات ، پیشنهادات و همچنین تجربه شخصی خود را در رابطه با این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

4.2/5 - (43 امتیاز)

2 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.