علت-تپش-قلب-و-استرس-در-خواب

علت تپش قلب و استرس در خواب

تپش قلب و استرس دو موضوع مرتبط بهم هستند با داشتن یکی از آنها ممکن دچار دیگری شوید . به عبارت دیگر تپش قلب باعث استرس و استرس باعث تپش قلب میشود این یک چرخه معیوب است.تپش قلب در نوع های مختلفی در انسان بروز می کند به صورت آریتمی یا به صورت تپش های خیلی شدید که فرد تصور میکند قلبش بیرون قفسه سینه ازش کار میکند و با ممکن است شدت آن انقدر زیاد شود ک فرد در قفسه سینه اش درد احساس کند یا به رد شدن یک ضربان یا چند ضربان اضافی نوع حملات میتواند چندین دقیقه طول بکشد. با سایت علیرضا نیک نام همراه باشید.

امروزه به علت فشار روانی در جامعه افراد ممکن است دچار اختلال در کارکرد بدن شود ولی هر ناهنجاری در بدن و در کار کرد آن نیاز پیگیری دارد . با این حال بروز تپش قلب نیاز ب متخصص یا پزشک ندارد ولی در صورت احساس کردن سرگیجه ، احساس گیجی احساس گرفتگی در قفسه سینه ، مشکل در تنفس و یا احساس ضعف بهتر است ب پزشک مراجعه کنید.

از علت های شایع تپش قلب :

دیابت، کم خونی، رژیم غذایی، استرس، آشفتگی و بی نظمی در خواب و غیره.

روش درمان :

سعی ‌کنید تمرکز کنید و آرامش خودرا حفظ کنید

آرامش را درون خود بیابید و به این توجه کنید تمامی اتفاقات در بیرون از بدن شماست و شما با ناراحت کردن خودتان نمی توانید آن را حل کنید. بهتر است اگر دچار استرس هستید از خوردن قهوه پرهیز کنید و آب بیشتری در طول روز مصرف کنید

درمان خانگی تپش قلب:

  • داشتن استراحت کافی
  • ورزش کنید
  • نظم روزانه داشته باشید
  • از استعمال دخانیات پرهیز کنید
  • رژیم غذایی سالم و به دور از سرخ کردنی داشته باشید
  • مراقبه (مدیتیشن) کنید
  • از خوردن الکل دوری کنید
  • از موارد استرس زا دوری کنید
  • خوردن آب کافی در طول روز

علت تپش قلب و استرس در خواب

تپش قلب یک پدیده شایع است که می تواند در طول روز یا شب رخ دهد. در بسیاری از موارد، آنها مضر نیستند و ممکن است در اثر عواملی مانند اضطراب، مصرف کافئین یا فعالیت بدنی ایجاد شوند. با این حال، هنگامی که تپش قلب در طول خواب رخ می دهد، می تواند به خصوص هشدار دهنده باشد و ممکن است نشانه ای از یک مشکل اساسی سلامت باشد. در این مقاله به بررسی علل تپش قلب و استرس در خواب و همچنین راه های مدیریت این علائم می پردازیم.
تپش قلب با ضربان قلب سریع یا نامنظم مشخص می شود و ممکن است با احساس سرگیجه، تنگی نفس یا درد قفسه سینه همراه باشد. در حالی که این علائم می توانند ترسناک باشند، اغلب جدی نیستند و ممکن است ناشی از عوامل غیر قلبی مانند استرس یا اضطراب باشند.
یکی از علل شایع تپش قلب در خواب، آپنه خواب است، وضعیتی که در آن تنفس فرد در طول خواب قطع می شود. آپنه خواب اغلب با خروپف همراه است و می تواند منجر به کاهش سطح اکسیژن در بدن شود. این کاهش اکسیژن می تواند باعث شود قلب سخت تر کار کند و منجر به تپش قلب و سایر علائم شود.

یکی دیگر از علل بالقوه تپش قلب در خواب، بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) است، وضعیتی که در آن اسید معده به مری باز می گردد. این می تواند باعث تحریک و التهاب در قفسه سینه شود و منجر به تپش قلب و سایر علائم شود.
استرس و اضطراب نیز از علل شایع تپش قلب چه در روز و چه در شب است. وقتی فردی استرس یا اضطراب را تجربه می کند، بدن هورمون هایی مانند آدرنالین ترشح می کند که می تواند باعث تپش قلب سریع تر و قوی تر شود. این می تواند منجر به تپش قلب و سایر علائم شود، حتی زمانی که فرد در حال استراحت است.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.