اصول مذاکره حرفه ای

مذاکره نوعی مکالمه است که منجر به مبادله متقابل منابع، شرایط قرارداد یا سایر مزایای قابل سنجش می شود که بین دو یا چند بازیگر در تلاش برای رسیدن به توافق انجام می شود.اهداف خاص مذاکرات می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، اما هدف کلی این است که از یک طرف آنچه را که طرف دیگر دارد به دست آوریم. مذاکره یکی از روش‌هایی است که به بهترین وجه به افراد کمک می‌کند تا توافقی مطلوب را بین منافع متضاد پیدا کنند.قبل از وارد شدن به بحث یا مذاکره، مهم است که همه افراد درگیر ابتدا بدانند که چه می خواهند. آنها همچنین باید مطمئن شوند که خواسته های حریف خود را درک می کنند. یک استراتژی مذاکره موثر شامل ایجاد ارزش پیشنهادی و همسو کردن منافع است. امروز در سایت علیرضا نیکنام قصد داریم به اصول مذاکره حرفه ای و کار  آمد بپردازیم.

اصول مذاکره حرفه ای

راه های زیادی وجود دارد که از طریق آنها مذاکره موفق می شود. در این مقاله، چهار اصل اساسی را که ممکن است لازم باشد در حین انجام مذاکره به خاطر بسپارید و راه‌هایی که می‌توانند به شما در دستیابی به آنچه می‌خواهید کمک کنند، به شما می‌دهیم.این مقاله به این موضوع می‌پردازد که چگونه ارزش‌های اساسی مانند تعامل و تبادل اجتماعی در مذاکره ضروری هستند. همچنین بر روی تاکتیک‌های خاصی تمرکز می‌کند تا موقعیت دشمنان را قبل از درگیر شدن ارزیابی کند که باعث می‌شود فرآیند کمتر دلهره‌آور و آسان‌تر انجام شود.

تئوری فاصله قدرت توضیح می‌دهد که وقتی در سطح پایین‌تری قرار می‌گیرید، نمی‌توانید تصمیم بگیرید که چه نقشی در مذاکرات بازی کنید بدون اینکه وضعیت خود را به خطر بیندازید – این به معنای عدم قاطعیت کافی است. برعکس، اگر در طیف فاصله قدرت قرار دارید و رفتارهای تهدیدآمیز و مهارت‌های مذاکره کمتری دارید، تمایل طبیعی شما به هیچ وجه محکم نخواهد بود زیرا حرف آخر برنده می‌شود و قوانین مفیدی را به اثبات می‌رساند.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.