ویژگی های پنهان یک شخصیت خودخواه

دنیا پر از همه نوع آدم است. به تعداد افراد خود خواه و روح فداکار وجود دارد که پیوسته برای دیگران کار می کنند. موجودات خودخواه ممکن است لزوماً مضر نباشند، اما آن ها هستند که همیشه علاقه خود را به راحتی به دیگران ترجیح می دهند. در نتیجه، فرد تمایل دارد از تصمیمات خود آسیب ببیند و تحت تأثیر قرار گیرد. در ادامه با علیرضا نیکنام همراه باشید ، تا شما را با صفات افراد خودخواه اشنا کنیم.

ویژگی های شخصیتی افراد خودخواه

اغلب بهترین راه برای دوری از افراد خودخواه این است که ویژگی های آنها را بشناسید و هنگام شناسایی علائم گویا از آنها دوری کنید. سوالی که در این مقطع مطرح می شود این است که این نشانه ها چه می توانند باشند. خبر خوب این است که این موارد بسیار رایج هستند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی مراقب باشید .

 • افراد خودخواه در دستکاری خوب هستند

افراد خود خواه استاد انجام کار خود هستند. در نتیجه، این نوع افراد در دستکاری دیگران برای حل هدف خود بسیار خوب هستند. مراقب باشید و مطمئن شوید که آنها سعی نمی کنند شما را به انجام کاری وادار کنند تا کارشان انجام شود. در مواقع لزوم موضع بگیرید و اگر برایشان عزیز هستید، با وجود همه مشکلات کنار شما خواهند ایستاد. اگر این کار را نکردند، می دانید که از آن چه باید بکنید.

 • افراد خودخواه همیشه به چیزی از دیگران نیاز دارند

یکی دیگر از نشانه های کلیدی افراد خودخواه نیاز دائمی آنها به شماست. به یاد داشته باشید، آنها در یک رابطه با هدف هستند. آن ها مدام به چیزی از شما نیاز خواهند داشت. اگر دائماً کارها را انجام می دهید و هرگز در ازای آن چیزی دریافت نمی کنید، وقت آن است که مراقب خود باشید.

ویژگی های شخصیتی افراد خودخواه

 • سخت است که از افراد خودخوه بخواهیم چیزی را با ما به اشتراک بگذارند

یکی دیگر از نشانه های جالب خودخواهی این است که آنها هرگز چیزی را بدون انگیزه به شما تقسیم نمی کنند یا به شما نمی دهند. اغلب اوقات، آن ها هرگز چیزی را به اشتراک نمی گذارند. با این حال، ممکن است متوجه شوید که آن ها دائماً از شما درخواست می کنند.

حتی اگر مجبور باشند وقت خود را به اشتراک بگذارند، ممکن است متوجه شوید که در مورد آن غر می زنند، در حالی که ممکن است آن را کاملاً خوب ببینند که شما را منتظر بمانند. به یاد داشته باشید، تنها چیزی که آنها نگران آن هستند منافع خودشان است. آن‌ها می‌ توانند هر کاری را انجام دهند، اما وقتی نوبت آنهاست که باز پس بدهند، همین انتظار را ندارند.

 •  افراد خودخواه اهداف خود را مقدم بر اهداف دیگران قرار می دهند

افراد خود خواه از آن دسته افرادی هستند که می توانند شما را مجبور کنند ساعت ها منتظر بمانید اما دوست ندارند یک دقیقه بیشتر منتظر بماند. آن ها حتی می توانند موفقیت شما را به خطر بیندازند اگر مانع موفقیت آن ها شوید. حتی اگر آنها شریک زندگی یا بهترین دوستان شما باشند.

 • افراد خودخواه تمایل دارند نیازهای دیگران را نادیده بگیرند

چه شریک زندگی تان باشد، چه مرد رویاهایتان یا بهترین دوست، یک نشانه ساده برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آن ها خودخواه هستند یا نه این است که چقدر نسبت به شما حساس هستند؟ آیا آنها به احساسات شما اهمیت می دهند؟ وقتی شما صدمه می بینید چه واکنشی نشان می دهند؟

پاسخ به دو سوال بالا چیز قابل توجهی نیست، نشان می دهد که با فردی خودخواه سر و کار دارید و برای حفظ آرامش خود باید به زودی راه خود را از هم جدا کنید. این تنها راهی است که می توانید خود را از آسیب دیدن نجات دهید.

 • زمانی که برای اولین بار با شخص خودخواه ملاقات می کنید رفتار دوستانه ای دارند

آنها معمولاً افراد بسیار مهربانی هستند و می توانند به راحتی در اولین ملاقات با هم دوست شوند. اما همیشه عاشق این یخ شکن های اولیه نباشید. پس از شکستن یخ به دقت مشاهده می کنید که چگونه واکنش نشان می دهند. آیا آنها مانند گذشته درگیر هستند؟ اگر نه، می دانید که باید در جای دیگری به دنبال عشق و حساسیت بگردید زیرا با یک فرد خودخواه سر و کار دارید.

 • افراد خودخواه هرگز برای وقت شما ارزش قائل نیستند

خودخواهی بر همه احساسات غلبه می کند. در نتیجه، آنها هیچ نگرانی از زمانی که روی آنها سرمایه گذاری می کنید، ندارند. آنها از شما انتظار دارند که همه چیز را رها کنید و به نیازهای آنها رسیدگی کنید و از آنها مراقبت کنید، حتی اگر به معنای نادیده گرفتن خودتان باشد.

در حالی که مردم کارهای زیادی را برای آن ها انجام می دهند، خیلی دوست دارند اما همیشه یک خط می کشند. از حد معینی فراتر نروید.

 • افراد خود خواه همیشه شما را برای دستیابی به منافع شخصی تحت فشار قرار می دهند

افراد خودخواه معمولاً در مورد علاقه شما زیاد اذیت نمی شوند. با این حال، اگر آن ها متوجه شوند که کاری که انجام می‌دهید می‌ تواند برای آنها بسیار مفید باشد، می ‌توانند به شدت شما را تحت فشار بگذارند. این نشانه زمانی است که باید نگهبانی را شروع کنید. اگر دوستی که عموماً به زندگی شما علاقه ای ندارد ناگهان بسیار درگیر شد، به دنبال نقاط مشکل باشید. این احتمال وجود دارد که آنها به شما نیاز دارند که در کاری به نفع خودشان است خوب عمل کنید.

 • افراد خودخواه همیشه بر اساس فرصت در اجتماعات شرکت می کنند

آنها بر اساس فرصتی که درک می کنند می توانند به طرز وحشتناکی اجتماعی یا غیر اجتماعی باشند. بنابراین اگر آنها را از نظر اجتماعی بیش از حد فعال می بینید، یا به شدت گوشه گیر هستند، بدانید که اتفاقی ناخوشایند در حال رخ دادن است از این رو باید مراقب باشید.

ویژگی های شخصیتی افراد خودخواه

 • افراد خودخواه همیشه از درگیری اجتناب می کنند و موضع نمی گیرند

یکی از ویژگی های کلیدی یک مرد خودخواه این است که در مقابل شما موضع گیری نمی کند. در هر شرایطی که ممکن است و شرایط سخت باشد، فرد به هر قیمتی از تعارض جلوگیری می کند.

آنها فقط به دنبال فرصت‌ها هستند و اگر خطر به خطر افتادن منافع خود را ببینند، حتی می‌ توانند از دشمنان خود دوست بسازند و در صورت صلاحدید از دوستان خود دوری کنند.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با چه تفاوتی بین عزت نفس و خودخواهی وجود دارد؟ کلیک کنید.

بنابراین، کاملاً بدیهی است که افراد خودخواه همیشه قبل از هر چیز به منافع شخصی خود فکر می کنند. هرچقدر هم که آن ها دوست داشتنی باشند، هیچ چیز مقدم بر اهداف شخصی آنها نیست. بنابراین، شما باید مراقب  این قبل افراد باشید. به یاد داشته باشید، همراهی آنها فقط بر درد شما می افزاید. بهتر است تا حد امکان از آنها دوری کنید.

کلام آخر

ما در این مطلب از علیرضا نیکنام به برسی موضوع ویژگی های پنهان یک شخصیت خودخواه پرداختیم امیدواریم این مطلب از سایت علیرضا نیکنام همانند دیگر مطالب سایت برای شما عزیزان مفید واقع گردد. همچنین شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

به این مقاله امتیاز دهید

1 یک نظر

 1. احسان رسولی پاسخ

  وقتی احساس بی ارزش بودن به ادم دست میده پس میشه تله بی ارزشی. و نباید حتی به خودمون اجازه بدیم که این احساسو تشدیدش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.