از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟

امکان دارد زندگی هر زوج روزی به نقطه ای برسد که زن بر شوهرش شک کند. و دنبال علائمی برگردد که بفهمد شریک زندگی اش به او خیانت می کند یا نه. فهمیدن این مورد می توانید بسیار کمک کننده باشد تا وقتی رابطه به جای بدی برسد یک فکری به حال آن کرد. با علیرضا نیکنام همراه باشید تا این موضوع پر تنش را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

نشانه های خیانت کردن شوهر

یک سری علائم و رفتار ها وجود دارد کا با توجه به آنها می توان فهمید که آیا شوهرتان به شما خیانت می کند یا خیر؟

  • تغییر رفتار ناگهانی
  • نوسانات اخلاقی
  • کاهش اهمیت طرف مقابل
  • پنهان کاری
  • کاهش شور و اشتیاق

از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟

از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت می کند؟

امر خیانت از طرف هر فردی صورت گیرد ؛ برای پارتنرش بسیار سخت و دردناک است و منجر به وارد آمدن ضربات روحی و عاطفی شدیدی می شود . در حقیقت افراد خیانت‌کار علائم و خصوصیات ‌آشکاری از خود نشان می‌ دهند که با کمی دقت می‎‌توان آنان را تشخیص داد .

تغییر رفتار ناگهانی

یکی از این نشانه های خیانت شوهر، تغییر رفتار مثبت و ناگهانی اوست . چنانچه احساس شد که مدتی است مهربان ‌تر از گذشته با شما رفتار می کند و در عین حال بیش ‌از اندازه به شما توجه نشان می دهد ؛

جای نگرانی وجود دارد ؛ چراکه اغلب مردان خیانت‌کار با هدف رهایی از عذاب‌ وجدان بوجود آمده از فریب و خیانتی که به زنها میکنند ؛ اقدام به انجام این روش می کنند . حتی گاها این امکان وجود دارد که شوهر پس از به پایان رسیدن رابطه‌ ای که با پارتنرش داشته ؛ این رفتار را از خود بروز دهد و علت اصلی این مهربانی فقط پشیمانی حاصله از خطایی است که مرتکبش شده‌.

نوسانات اخلاقی

در عین حال چنانچه در طرف مقابل ، نوسانات اخلاقی زیادی مشاهده کردید؛ به گونه ای که گاها بسیار گرم و صمیمی رفتار می کند و بعضا هم سرد و خشمگین ؛ می‌ توان آژیر خطر خیانت را به صدا درآورد .

البته لازم به ذکر است که این موضوع به صورت صد درصدی نمی باشد و این احتمال هم وجود دارد که این تغییرات رفتاری فقط به موجب سپری نمودن روز های سخت و بد باشد که از این موضوع هم می توان با صحبت‌ نمودن در ارتباط با این مشکل ، مطمئن شد.

مطلب مرتبط: چگونه دوست پسر خود را وابسته کنیم

کاهش اهمیت طرف مقابل

اگر قبلا شوهر شما از خطای جزئی سر زده از شما ناراحت میشد و واکنش نشان میداد اما الان کاملا بی تفاوت از کنار آن رد می شود ؛ می‌تواند از دیگر علائم خیانت شوهرتان باشد .

بی تفاوتی فقط زمانی صورت می گیرد که او حواس و تمرکزش پرت موضوع یا فرد دیگری باشد

پنهان کاری

وقتی تلفن همراهش را از دسترس خارج می‌ نماید و یا از در اختیار شما گذاشتن موبایلش امتناع می کند و یا نیز شما را از اینستاگرام خود بلاک می نماید و یا حتی برای خود اکانت دیگری بوجود می آورد ؛ بهتر است در سلامت رابطه خود شک کنید.

از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟

کاهش شور و اشتیاق

همچنین لازم به ذکر است چنانچه شوهر شما، برخلاف روز های اول دیگر آنچنان شور و شوقی به رابطه نشان نمی دهد و مانند روز ها اول گرم و صمیمی نیست و بی تفاوت است یکی دیگر از نشانه های خیانت می تواند باشد.

اما زود قضاوت کردن کار اشتباهی است و باید مطمئن شد و بعد تصمیم گرفت

بعد از فهمیدن خیانت چه کنیم؟

نکته قابل توجه اینجاست که در صورت مسجل شدن خیانت شوهرتان ،  بهتر است فکری در این باره بکنید و ترجیحا و بسته به شرایط رابطتان را خاتمه دهید . گرچه رها نمودن وابستگی ‌های ایجاد شده و نیز تحمل جدایی ، ناخوشایند و دردناک است؛ اما ماندن و بودن در همچین رابطه ای منجر به ضربات روحی سخت تر و سنگین ‌تری به شما می شود .

این باور را داشته باشید که حتی اگر شما در رابطه ‌خود دارای کم و کاستی بودید ؛ به هیچ وجه این مورد نمی تواند توجیه مناسبی برای خیانت باشد ؛ لذا اصلا خودتان را سرزنش نکنید . چراکه در صورت سرزنش کردن خود ، در حقیقت میدان را برای او باز گذاشته ‌اید که خود را بی‌گناه نشان داده و تمامی تقصیرها را بر گردن شما بیندازد .

لازم به ذکر است چنانچه قصد جدایی دارید ؛ ضروری است تا به یک تصمیم قطعی برسید تا هر روز وادار به شروع‌ نمودن و به اتمام رساندن نشوید . این نصفه تمام‌ کردن ‌ها در اصل فقط ذهنتان را درگیر می‌ نماید و باعث زیاد تر شدن رنج و ناراحتی شما می شود .

مطلب مرتبط: سرد شدن رابطه عاشقانه

چگونه خیانت شوهرمان را فراموش کنیم

پس از تجربه نمودن خیانت ، این انتظار را نداشته‌ باشید که این اتفاق به آسانی از ذهنتان پاک شود. بهتر است پس از به پایان رسیدن رابطه، با زمان دادن به خود، بتوانید این اتفاق ناگوار و دنباله های آنرا تدریجا از خود دور و به مرور آن را فراموش کنید . همچنین بهتر است ناراحتی و افکار منفی تان را در خود نریخته و با افراد مورد اعتماد مانند دوست صمیمی درمیان بگذارید تا سریع تر بتوانید به حالت عادی برگردید.

از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟

بعد از این که مطمئن شدید شوهرتان به شما خیانت کرده اوایل شاید سخت باشد ولی سعی کنید او را ببخشید. این کار باعث می شود شما خیالتان آسوده شود و فکرتان درگیر او نباشد.


مطالب مرتبط:

از کجا بفهمم دخترم دوست پسر داره؟

چگونه با همکلاسی دختر دوست شویم؟

از کجا بفهمم دوست دخترم بهم خیانت میکنه

چگونه با دوست دختر خود در زمان پریودی حرف بزنیم

از کجا بفهمم دخترداییم دوستم داره


سخن آخر

مواردی که پیش تر ذکر شد را اگر در شوهر خود مشاهده کردید احتمال این که دارد به شما خیانت می کند بالا می رود اما سعی کنید سریع قضاوت نکنید و کمی بررسی کنید شاید تغییر رفتار شوهرتان به چیزهای دیگری مربوط باشد.

شما در این باره چه نظری دارید با ما در میان بگذارید یا برای دریافت مشاوره با علیرضا نیکنام در تماس باشید تا بهترین مشاوره ها را دریافت کنید.

درباره “از کجا بفهمم شوهرم بهم خیانت میکنه ؟” بیشتر بخوانید:

به این مقاله امتیاز دهید

3 یک نظر

  1. حسن پارسا پاسخ

    دولت محترم لطفا به داد جامعه معتاد برس،لطفا لطفا، دست قاچاقچی رو قطع کن،من دیدم به کارگر که با زحمت پول درآورده و درگیر اعتیاد هست چه آشغال ی میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *