این روز ها با توجه به آماری که نشان می دهد آمار ازدواج بسیار کم شده است. یکی از دلایل آن می تواند مشکلات اقتصادی باشد اما در کل میل به ازدواج خانم ها و آقایان این روز ها بسیار کم تر شده است. اما در این مقاله می خواهیم در مورد آقایان و این که چرا ازدواج نمی کنند و چگونه خانم ها می توانند شوهر خوبی پیدا کنند صحبت کنیم.

 

چگونه شوهر خوب پیدا کنیم؟

شاید برای برخی از خانم ها سوال باشد چرا نمی توانم مردی را پیدا کنم؟ البته که هر مردی را پیدا کردن دغدغه افراد نیست، همه دوست دارند مردی خوب و مناسب برای زندگی خود پیدا کنند که این روز ها بیشترین سوال بانوان مجرد این است. در ادامه چندین دلیل که نمی توانید شوهر خوب پیدا کنید را قرار داده ایم.

 1. شما عزت نفس ضعیفی دارید.
 2. شما از نظر احساسی در دسترس نیستید.
 3. تو یک ملکه درام هستی
 4. تو در همه جاهای اشتباه به دنبال عشق می گردی.
 5. توقعات شما خیلی بالاست

در ادامه برای هر کدام توضیحات مورد نیاز را می دهیم.

 

 1. دارای عزت نفس پایینی هستید.

آیا فکر می کنید به اندازه کافی برای کسی خوب نیستید؟ آیا نگران این هستید که اگر بخواهید با کسی رابطه داشته باشید، ناامید شوید؟

وقتی عزت نفس ضعیفی دارید، عشق به خود ندارید. اگر خودتان را دوست ندارید، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که دیگران شما را دوست داشته باشند؟ دیگران می توانند سطح پایین ارزشی که به خود می دهید را احساس کنند و این باعث می شود که هم به عنوان یک دوست و هم به عنوان یک همراه بالقوه جذابیت کم تری داشته باشید.

بسیاری از افراد در موقعیت ‌های بالقوه‌ ی رابطه ‌ای بوده‌ اند که آن‌ ها را فقط به این دلیل خراب کرده اند که فکر نمی ‌کردند به اندازه کافی خوب باشند.

عزت نفس پایین همچنین راه را به روی مشکلات بی شماری در زندگی شخصی، حرفه ای و عاشقانه شما باز می کند. شما به احتمال زیاد اضطراب اجتماعی دارید و بدیهی است که دوستان شما نمی خواهند به این نقص اشاره کنند!

راه حل افزایش عزت نفس

راه حل افزایش عزت نفس:

روی بهبود عزت نفس خود کار کنید. فهرستی از چیز هایی که در مورد خود دوست دارید و چیز هایی که دوست ندارید تهیه کنید. آیا لیست چی زهایی که دوست ندارید طولانی تر است؟ سپس برخی بهبود ها را روی خود انجام دهید.

بدن خود را دوست ندارید؟ عضو باشگاه شوید و یک برنامه غذایی را شروع کنید. این امر عزت نفس شما را افزایش می دهد و شما را برای همسران بالقوه جذاب تر می کند. شغل خود را دوست ندارید؟ روی رزومه خود کار کنید و در مورد فرصت های شغلی بالقوه با دوستان و خانواده تماس بگیرید. شاد بودن باعث می ‌شود در مقابل دیگران متمایز شوید و این به شما درخشش خاصی می‌ دهد که مردان را به سمت خود می‌ کشانید.

بله، گفتنش راحت تر از انجام دادن است. اما آیا به مرد آینده تان (و مهم تر از آن، خودتان) مدیون نیستید که بهترین «خود» باشید؟

با افرادی که شما را دوست دارند ارتباط برقرار کنید. بدیهی است که دوستان شما به دلیل مشکلات عزت نفس شما نمی خواهند به شما بگویند این مشکل را دارید، هیچ کس نمی خواهد که شما نسبت به خودتان ناامید باشید. یاد بگیرید که قاطع باشید و بفهمید که چه می خواهید و مهم تر از همه، مراقب خود باشید.


مطالب مرتبط: راه های افزایش عزت نفس


 1. از نظر احساسی در دسترس نیستید.

این یکی از اصلی ترین گزینه ها است. بسیاری از زنان و مردان نمی دانند که از نظر عاطفی در دسترس نیستند زیرا به شدت تمایل دارند که مورد محبت و مراقبت قرار گیرند. اگر فقط به این دلیل که می خواهید یک رابطه داشته باشید به این معنی نیست که از نظر ذهنی و عاطفی آماده هستید تا در یک رابطه باشید. شما بین خود و مردانی که سعی می کنند راه خود را به قلب شما هموار کنند دیواری ایجاد می کنید.

شما از باز شدن می ترسید زیرا می ترسید صدمه ببینید. شما مجذوب مردانی می شوید که از نظر عاطفی نیز در دسترس نیستند: آن ها در یک رابطه هستند، با شما صحبت نمی کنند، یا صرفا بی علاقه هستند.

برخی خانم ها در بسیاری از روابطی که داشته اند با مردانی که با آن ها بوده اند به طور هم زمان آن آقا در رابطه دیگری نیز بوده است،  در حالی که فهمیدن این الگویی که بار ها در آن قرار گرفته اند آزار دهنده بود. پس باید به این گزینه توجه داشته باشید که این در دسترس نبودن عاطفی شما است که شما را از یک رابطه باز می دارد.

 

راه حل افزایش در دسترس بودن:

با ترس های خود مقابله کنید. از چه چیزی می ترسید؟ صدمه دیدن؟ حیف، این اتفاق خواهد افتاد. ترس از صمیمیت یکی از دلایل رایج مجرد ماندن افراد است. برای به دست آوردن دیدگاه و درک خود که برای ایجاد یک رابطه معنادار ضروری است، باید مسائل خود را بشناسید و به آن ها رسیدگی کنید.

به درون خود نگاه کنید و سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث دور شدن شما از دیگران شده است. این چیزی است که من هنوز روی آن کار نکرده ام و باید روی بهبود آن تلاش کنم؟ این چیزی است که اهمیت دارد.

با خود متعهد شوید که روی ارتباطات خود با مردم کار کنید. این مسئولیت شما است که علیرغم هرگونه درد و آسیبی که در گذشته تجربه کرده اید، تلاش کنید تا با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید. با خود و دیگران صادق باشید. برای به دست آوردن دیدگاه و درک خود که برای ایجاد یک رابطه معنادار ضروری است، باید مسائل خود را بشناسید و به آن ها رسیدگی کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

4 یک نظر

 1. قربانعلی حسینی پاسخ

  سلام صدور پروانه تخصصی اشتغال همون مجوز تاسیس مرکز هست یا متفاوته؟مثلا اگر بخواهیم در مرکز روانشناس دیگری که مجوز داره مشغول کار بشیم نیاز به گرفتن مجوز خاصی از نظام داریم؟

 2. سجاد امینی پاسخ

  سلام مقاله خوب و جامعی بود ای کاش چند مورد هم از علایق افراد باهوش رو ذکر میکردید تا بهتر متوجه بشیم که چقدر باهوش هستیم یا نیستیم ممنونم از سایت خوب گام برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *