بهترین راه ها برای حفاظت از کودک از افراد پدوفیلی

پدوفلیا یک بیماری جنسی و اختلال روانی است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب کودکان می‌شود؛ این افراد از رابطه با افراد هم سن خود و همچنین از همسر خود راضی نیستند از این رو برای تامین نیاز خود به سراغ کودکان می روند. طبق مطالب قبلی علیرضا نیکنام در رابطه با بیماری پدوفیلی افراد پدوفیلی اعتماد به نفس کافی برای داشتن رابطه جنسی با افراد بزرگسالان و همسر خود ندارد. با ما همراه باشید تا شما را با راه های محافظت کودکانتان در برابر بیماران پدوفیلی آشنا کنیم.

اختلال پدوفیلی چیست؟

بیماری و اختلال پدوفیلی برای اولیه بار در قرن ۱۹  توسط محققان به صورت کامل شناخته و نام ‌گذاری شد . تحقیقات قابل ‌توجهی در رابطه با این بیماری تا دهه‌ ی ۱۹۸۰میلادی انجام شده است با این حال  تاکنون دلیل اصلی بیماری پدوفیلی شناخته نشده است. اکثر افراد فکر می کنند تمام کسانی که از کودکان سو استفاده جنسی می کنند بیماران پدوفیلی هستند در حالی که این فرضیه اشتباه است.

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان همه بیماران پدوفیلی کودکان را مورد آزار و اذیت بیش از حد قرار نمی دهند بلکه از  کودکان به عنوان شریک جنسی خود استفاده می کنند و همانند همسر خود با کودکان قربانی رفتار می کنند. شاید دانستن این موضوع که ازدواج دختران زیر 15 سال نوعی قربانی شدن کودکان است و اگر اختلاف سنی ده ساله بین دختر و پسر باشد می توان گفت این رابطه بر اساس اختلال پدوفیلی شکل گرفته و مرد با دختران سن بالا نمی تواند نیاز های خود را بر طرف کند.

اختلال پدوفیلی چیست؟

مشخصات افراد پدوفیل به گونه ای است این افراد حداقل 16 سال دارند و بیشتر علاقه دارند با کودکانی که با اون حداقل 10 سال و یا بیشتر فاصله سنی دارند رابطه جنسی بر قرار کنند. افرداد پدوفیل علاوه بر کودکان جنس مخالف به کودکان هم جنس خود نیز میل و تمایل دارند. ولی با این حال دختران بیشتر از پسران قربانی بیماران پدوفیلی هستند.

مطلب مرتبط: اختلال پدوفیلی چیست؟

چگونه می توان افراد پدوفیل را تشخیص داد؟

طبق تحقیقات انجام شده بیماری پدوفیلی قابل تشخیص نیست و تنها کودکان با گفتن اتفاقاتی که برایش افتاده است می توان تشخیص داد فرد اختلال پدوفیلی دارد یا خیر. این اختلال می تواند در خانواده نی خود را نشان دهد . مانند پدری که دلسوز فزرند است و یا پدر بزرگ مهربانی که عاشق بازی کردن با نوه هایش است، حتی می تواند برادر، دایی ، عمو یا همسایه مهربانی باشد که عاشق فرزند شما هستند.

با توجه با این که افراد پدوفیلی قابل تشخیص نیستند از این رو باید مراقب کودکان خود باشید و ان ها را برای مدت زمان بسیار طولانی تنها حتی با افراد نزدیک نگذارید. به هیچ عنوان بیماران پدوفیلی قابل تشخیص نیستند . از این رو بسیار ضروری است از کودکانتان بسیار مراقبت کنید تا به سنی برسند که بتوانند از خود در برابر این افراد سو استفاده گر مراقبت کنند.

چگونه مراقب کودکان خود باشیم؟

اولین کاری که بایستی هنگامی که کودکانتان به سنی رسید که بتواند درک درستی از قسمت های بدن خود داشته باشد. این است قسمت های خصوصی بدن را به طور کامل به کودکانتان شرح دهید و به آن ها تاکید کنید این قسمت ها را حتی از پدر خود محافظت کند. سعی کنید مسائل جنسی را به صورت ساده در حد درک کودک به آن ها آموزش دهید. یادتان باشد به کودکانتان تاکید کنید این قسمت های بدن بسیار حساس است و نباید به این قسمت ها کسی نگاه کنی و دست بزند.

توجه: دانستن اینکه به طور تقریبی از هر 10 پسر 2 نفر و از هر 10 دختر 3 نفر مورد خشونت و آزار جنسی توسط افراد پدوفیلی قرار می گیرند.

چگونه مراقب کودکان خود باشیم؟

چگونگی مراقبت و توضیح برای کودکان در رابطه با افراد پدوفیلی

  • هنگامی کودکتان به سنی رسید که درک بهتری از محیط اطراف خود دارد. شروع کنید به صورت ساده اندام های جنسی را به فرزند خود آموزش دهید.
  • اصلا نگذارید فرزند شما از شما بترسد چرا این موضوع به نفع افراد پدوفیلی است.
  • آموزش اندام های جنسی را به گونه ای توضیح دهید که مطمئن شوید کودکتان جز شما به هیچ کس دیگر اجازه دیدن یا لمس کردن اندام خصوصی او را ندهد.
  • به خاطر داشته باشید بیشتر افراد پدوفیلی از نزدیکان شما می تواند باشد و تنها تعداد کمی از آن ها غریبه هستند که می توانند با نزدیک شدن به شما ارتباطی احساسی با فرزند شما برقرار کنند. پس حواستان را جمع کنید که با چه افرادی رفت و آمد دارین.
  • فرزندتان از کسانی که می ترسد و علاقه ندارد با آن ها رفت و آمد کند و یا دوست ندارد بغل این گونه اشخاص برود دور کنید و ان ها را مجبور به انجام کاری که بر خلاف میلش است دور کنید چرا که ممکن مورد استفاده قرار گرفته باشد و نتواند این موضوع را با شما بازگو کند.
  • به فرزندانتان آموزش دهید که اگر شخصی بدنش را لمس کرد، فوراً درخواست کمک کند و یا فرار کند. حتی اگر این فرد پدرش باشد.
  • با فرزندانتان صحبت کنید و به صورت دوستی باشید که فرزندتان بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای به شما در باره هر چیزی اطلاع بدهد. افراد پدوفیل بدون کودکان تنها و گوشه گیر می روند و با ایجاد رابطه ای صمیمی با کودک اعتماد او را جلب می کنند.

نکته بسیار مهم: بخاطر داشته باشید که هیچگونه  تضمینی وجود ندارد که بتوانیم از کودکانمان در برابرافراد پدوفیل محافظت کنیم، ولی می توانیم با مراقبت های اگاهانه از خودت خود مراقبت کنیم.

مطلب مرتبط: انواع اختلالات جنسی

کلام آخر

در این مقاله از علیرضا نیکنام به بررسی تمامی نکات و جوانب موضوع مهم بیماری پدوفیلی، چگونگی تشخیص علائم و نشانه های این اختلال و بیماری در افراد ،چگونگی مراقبت از کودکان در برابر افراد پدوفیلی پرداختیم تا اطلاعات کاملی در مورد این اختلال داشته و خود یا اطرافیان خود را در ابتلا یا موجهه با افراد مبتلا به این اختلال به درستی راهنمایی کنید.

3.6/5 - (43 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *