از کجا بفهمم که زنم به من خیانت می کند و دوست پسر دارد؟

خیانت کثیف ترین و ناشایست ترین کاری است که یک فرد ممکن است در رابطه زناشویی مرتکب آن شود. در گذشته خیانت بیشتر در بین مردان رواج داشته است و زنان قربانی می شدند اما متاسفانه اخیرا خیانت بین خانم ها هم رایج شده است.

خیانت چه از جانب مرد به زن و چه از جانب زن به مرد باشد؛ صدمات جبران ناپذیری به خانواده وارد می کند. در این مطلب از علیرضا نیکنام می خواهیم به سوال از کجا بفهمم زنم بهم خیانت می کنه؟ جواب دهیم؛ پس آقایانی که به همسر خود مشکوک هستند قبل از اینکه او را متهم کنند که با فرد دیگری رابطه دارد؛ حتما در این مطلب با ما همراه باشند.

دلایل خیانت زن به شوهرش چیست؟

دلایل خیانت زن به شوهرش چیست؟

نداشتن تعهدات اخلاقی، تربیت نادرست خانوادگی، دوست نداشتن شوهر، فرهنگ نادرست استفاده از شبکه های مجازی و مشکلات اقتصادی می توانند زمینه ساز بروز خیانت و بی وفایی زن به شوهرش باشند.

مطلب مرتبط: با خیانت چگونه رفتار کنیم

اگر جدیدا حس می کنید رفتارهای همسرتان عوض شده است باید در نظر داشته باشید که رفتارها و روحیات خانم ها به دلایل مختلفی ممکن است تغییر کنند و نباید قبل از بررسی دقیق زود قضاوت کنیدو حکمی صادر کنید. رایج ترین دلایل خیانت زن به شوهرش موارد زیر می باشند:

 • رعایت نکردن بهداشت فردی شوهر
 • بداخلاقی، بی احترامی و بد دهنی شوهر
 • بی توجهی به نیازهای جنسی و ناتوانی در ارضای همسر
 • اعتیاد شوهر به دخانیات، مواد مخدر یا الکل
 • رویاپردازی هایی که با واقعیت زندگی بسیار متفاوتند

خشونت و بد دهنی شوهر می تواند از دلایل خیانت همسرش باشد

 

البته از نظر روانشناسی هرگونه افراط و تفریط در رابطه با همسر می تواند از دلایل بروز خیانت باشد؛ برای مثال محبت بیش از حد یا بی محبتی، نادیده گرفتن یا اهمیت دادن زیاد و کنترل گری می توانند زمینه ساز خیانت همسر باشند.

مطلب مرتبط: بهترین راه کنار آمدن با خیانت

نشانه های خیانت زن متاهل به شوهرش چیست؟

رفتارهای بسیار زیادی وجود دارند که می توانند نشانه خیانت همسرتان باشند؛ اما به یاد داشته باشید که زود قضاوت نکنید؛ زیرا ممکن است همسر شما این نشانه ها و رفتارهای هشداردهنده را از خود نشان دهد؛ ولی خیانتی هم به شما نکرده باشد.

بنابراین اگر ویژگی های زن خیانتکار را در زن خود مشاهده کردید؛ برای اطمینان از خیانتکاربودن یا نبودن همسرتان حتما به مشاوری باتجربه مراجعه کنید. نشانه هایی که می توانند بیانگر خیانت زن به شوهرش باشند عبارتند از:

 • افراط در صحبت کردن در مورد یک مرد دیگر

اگر جدیدا همسرتان مدام در مورد فرد خاصی صحبت می کند یا او را تحسین می کند؛ می تواند هشداری باشد برای اینکه همسرتان به او علاقه دارد یا با وی وارد رابطه شده است.

 • از شوهرش فاصله می گیرد و بیشتر با دوستانش وقت می گذراند

اگر اخیرا همسر شما مشکوک عمل می کند و از شما فاصله می گیرد و رفیق باز شده است و بیشتر در بیرون از خانه وقت می گذراند و مدام به بهانه های گوناگون می خواهد از خانه بیرون برود؛ زنگ خطری برای خیانت می باشد.

مطلب مرتبط: چرا شوهرم خیانت می کند؟

ایجاد فاصله عاطفی بین زن و شوهر از نشانه های خیانت زن به شوهرش

 • ایجاد فاصله عاطفی بین زن و شوهر

روابط عاطفی بین شما و همسرتان کم شده است و او دیگر علاقه ای به همصحبتی و دیدن شما ندارد و از شما سرد شده است و میلی به داشتن رابطه جنسی با شما ندارد. همسری که زمانی در آغوش شما آرام می گرفت؛ اکنون به دلیل احساس گناهی که دارد معذب است و  نمی تواند با شوهرش صمیمی باشد.

 • مثل قبل از شوهرش نظرخواهی نمی کند

اگر همسرتان عوض شده است و دیگر در کارهایش از شما نظرخواهی نمی کند و برنامه هایش را با شما در میان نمی گذارد؛ احتمال دارد پای مرد دیگری در میان باشد.

 • بیش از حد به خود می رسد و تلاش می کند جذاب باشد

اگر جدیدا همسرتان مدام آرایش می کند و در کلینیک های زیبایی به سر می برد و لباس های جدیدی می خرد یا به تناسب اندام خود حساس شده است و عادت های روزانه اش تغییر کرده اند؛ احتمال دارد پای مرد دیگری در میان باشد و برای جذب او این کارها را انجام می دهد.

مطلب مرتبط: از کجا بفهم دوست پسرم بهم خیانت می کند؟

 مخفی کردن موضوعات مهم و رازداری از نشانه های خیانت زن به شوهر

 •  موضوعاتی را از شما مخفی می کند

اگر حس می کنید همسرتان جدیدا رازهایی دارد که با شما در میان نمی گذارد و مسائلی را از شما مخفی می کند و ترجیح می دهد شما کمتر در خانه باشید باید به احتمال حضور فرد دیگری در زندگی او شک کنید.

 •  شما را به رگبار محبت می بندد

اگر مدتی است که همسرتان بیش از حد با شما خوب شده است؛ به حرف هایتان گوش می دهد و به چیزهایی که قبلا حساسیت نشان می داد دیگر اهمیت نمی دهد؛ در واقع دارد شما را سرگرم می کند تا از اصل موضوع دور بمانید.

 • از بی توجهی شوهرش و نبود او گله و شکایت نمی کند

اگر به تازگی دیگر همسرتان از اینکه کنارش نیستید و برایش وقت نمی گذارید گله نمی کند و مشکلی با اینکه دیر به خانه بیایید ندارد؛ احتمالا این سکوت می تواند؛ نشانه خیانت باشد و او در نبود شما خود را با فرد دیگری سرگرم کرده است.

 •  دروغگو و فراموشکار شده است

دائما دروغ های کوچک و بزرگی تحویل شوهرش می دهد و داستان های عجیبی سر می کند تا به وفاداری او شک نکنید؛ همچنین او که قبلا ریزترین جزئیات را به خاطر می سپرد؛ مدتی هست که حتی مناسبت های مهم را هم فراموش می کند.

 •  به بیماری های مقاربتی دچار شده است

زنانی که خیانت می کنند و روابط نامشروعی دارند؛ ممکن است به بیماری های مقاربتی همچون عفونت واژن، زگیل تناسلی یا زگیل دهانی دچار شوند.

 •  مدام نگران است

استرس و نگرانی را می توانید در او مشاهده کنید؛ چون می ترسد رابطه اش برای شما فاش شود.

 •  هزینه های زیاد بدون دلیل

اگر عادات خرج کردن پول در همسرتان عوض شده است و او برای خرج های زیاد خود بهانه هایی مثل خرید هدیه، گردش و کمک به دوستانش می آورد؛ می تواند نشانه خیانت زن شوهردار باشد.

مطلب مرتبط: از کجا بفهمم دوست پسرم متاهله و زن داره

ایجاد حریم خصوصی همسر برای خود از نشانه های خیانت زن به شوهر

 •  برای خودش حریم خصوصی ایجاد کرده است

اگر جدیدا همسرتان برای گوشی خود رمز گذاشته و موبایلش را از خود دور نمی کند؛ یا مدام در حال مکالمه تلفنی و رد و بدل کردن پیامک است؛ احتمالا رابطه ی دیگری در میان است.

کلام آخر

در این مطلب ما رایج ترین نشانه های خیانت زن به شوهرش را معرفی کردیم؛ اما خاطر نشان می کنیم با مشاهده این علائم شک برانگیز در همسر خود به صورت هیجانی واکنشی نشان ندهید؛ زیرا زنان به دلایل خاص دیگری نیز ممکن است این نشانه های رفتاری را از خود بروز دهند. پس بهتر است قبل از هر اقدام عجولانه ای با یک مشاور مشورت کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

2 یک نظر

 1. منوچهر پاسخ

  خیانت کار افراد ضعیف واحمق است. زیرا افراد قوی وعاقل سعی میکنند مساعلشان راحل کنندویااگر وارد عشق ممنوعه شدند خودشان راکنترل کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *